2019 baharında makyaj eğilimleri genel olarak yumuşak ve kısıtlı, temiz çizgiler ya da sofistike güzellik tekniklere daha az bir ilgi varken, vahşi ve sanatsal renklere ilgi çok büyük. 2019 baharında makyaj trendlerini esasen pastel ve pırıltılı renkleri bir şekilde ortaya çıkaran vahşilik ve amazon kadınlığını pistlerde görüyoruz…

# 1. Temiz cilt

2019 ilkbahar makyaj trendleri için, Pat McGrath, Val Garland ve Lisa Eldridge gibi süperstar sanatçılar bu yıl temiz ciltlerin ön plana çıkacağını, fondotenlerin raflara kaldırılacağını net bir şekilde belli etti ; bunun yerine sadece gerçekten gerekli olan noktalarda sadece bir kapatıcı dokunuşu veya bulanıklaştırıcı bir astar kullanmayı tercih ettiklerini belirttiler.

Yüzünüzü fondöten kullanmadan ve kalıp halinde makyaj yapmadan da belirgin ve pürüzsüz hale getirebileceğinizi belirten McCartney, şöyle devam etti “Bu bahar sadece rimel,şeftali tonlarında bir parlatıcı ve hafif tonlarda bir allıkla tertemiz suratlı ve bakımlı kadınlar olabiliriz” dedi.

# 2. Hassas Dumanlı Göz

İlkbahar / yaz 2019 göz makyajı trendi, yumuşak, hafif ve zarif, ametist ve kahve gibi daha açık tonlarda daha yumuşak dumanlı gözler gönlümüze girdi. Kirpik çizgilerimizin etrafına çekilen hafif tonlarda bir eyelinerın üstüne gözlerimizin iç köşelerine koyabileceğimiz hafif bir pırıltı ile daha da belirgin bir hale getirebiliriz.


# 3. Renkli Kaşlar

Bu yıl tekrar Pudra kaşlar ve kaş sanatı moda duayenlerinin vazgeçilmezi , fakat bunun yanında bu bahar renkli kaşlarda fazlasıyla gözümüze çarpacak gibi duruyor. Guy Laroche modellerine göre renkli kaşlar şimdiden 2019’un makyaj trendi oldu bile…

# 4. Sanatsal- pastel tonları- gold ve parıltılı gözler

Bahar 2019 makyaj trendleri, her çeşit yeni ve yaratıcı yolu kendi bünyesine kabul ediyor, siyah eyeliner ve göz farı ile yaratıcı fikirler ortaya koymayı da içeriyor. Grafik göz makyajı hayranıysanız, sıvı eyeliner ve derin siyah göz farı ile gözlerinize desenler yapın – bir sürü seçeneğiniz var.

Bir diğer tarafta gözleri olabildiğince ön plana çıkarabilmek var, Gözlerde kullanılan derinlemesine pırıltılar ve mücevherler bu bahar özellikle gece makyajının vazgeçilmezi olacak gibi duruyor, Tam bir parti makyajı değil mi? . Renkli pastel ve neon göz farları da bu yılın vazgeçilmezi oldu.

Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak aşırı altın görünümlü göz kapakları çok ilgi çekiyor , alabildiğince gold görünüm özellikle hafif kavruk tenlerde inanılmaz bir çöl havası oluşturuyor , eh bu durumda görenlerin içini ısıtıyor olmalı ki yeni trendimiz altın gözler.

# 5. Silik ,Işıltılı,Çıplak dudaklar

Bu eğilim Güney Kore’den kaynaklanıyor, ancak nihayet 2019 ilkbahar / yaz makyaj trendlerine ulaştı. Silik dudak eğilimi, genellikle kenarlara doğru kaybolan doğal bir renk dozu ile lekelenmiş dudakları ifade eder, ancak daha çok öpülmüş gibi doymuş dudaklardan söz edebilir. Etkili, dudak rengi, ultra kadınsı bir trend.Bu trendi genelde dudak kalemini dudak çevresine değil, iç kesimlere fırça darbesi gibi vurarak elde ediyorlar.

Bu yıl doğallık ön planda demiştik , dudaklarda nasibini aldı bu durumdan, 90’ların modası olan şeffaf parlatıcılar tozlu raflardan çıkmak için can atıyor, sıcak yaz aylarında frapan parlatıcılar dudaklarınızı nemli ve ışıltılı gösterecek fazlası ile özlemiştim parlatıcıları…

Daha doğal olalım mı dediniz? Tabii biz sizi asla kırar mıyız? , 2019 ‘un bir başka dudak trendi doğal çıplak dudaklar, fakat pürüzsüz doğal dudaklar için dudaklarınıza cildiniz gibi gerekli özeni gösterip; kuruluktan ve yorgunluktan arındırmanız şart, güzel bir dudak peeling’i ve maskesi yapabilirsiniz mesela, şimdiden kulağa çok eğlenceli geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir