Her ilişkide zamanla sorunlar ortaya çıkar ve eşlerden biri ya da ikisi birden daha fazlasına ihtiyaç duymaya başlarlar. Her halükarda bir ilişkiyi güçlendirmek, daha ilginç, zengin ve heyecanlı kılmak mümkündür.

Bir ilişkiyi güçlendirmenin birçok yolu, ya da en azından bu konuda yazılmış birçok şey var. Peki, bilim bu konuda ne diyor? Bir ilişkiyi güçlendirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış bir yolu gerçekten var mı? 

BAĞINIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN ON İLİŞKİ HEDEFİNDEN İPUÇLARI

İletişim kurduğunuzdan emin olun.  İletişim,  bağınızı güçlendirmek için en önemli ilişki hedeflerinden biridir  . Basit bir diyalogdan büyük konuşmalara merhaba demek için her şey eşinizin, onu önemsediğinizi ve onun fikirlerine değer verdiğinizi bilmesini sağlar. Eşinizle hisleriniz hakkında konuştuğunuzdan emin olmak – ve ilişkiniz hakkında konuşmaları için yer açmak – sağlıklı bir ilişkinin ve güçlü duygusal bağın bir parçasıdır.

Birbirinizi anlayın . Herkes aynı aşk dilini konuşmuyor. Eşinizin konuştuğu dili anlamak için çaba harcamak, ilişkinizin bağını güçlendirir . Yalnızca eşinizin ne söylediğini değil, nasıl söylediğini anladığınızda, açık ve dürüst olma korkusunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Etkili bir şekilde tartışır . Her zaman partnerimiz ile yüz yüze bile gelmek istemeyiz ve bazen bizi düpedüz sinirlendirebilirler. Tartışma, herhangi bir ilişkinin normal ve sağlıklı bir parçasıdır. Anahtar, etkin ve şefkatle tartışmaktır.Gerçeklerimizi nezaket ve sevgi ile konuşmamız gerekiyor . Sakin olabileceğinizi düşünmüyorsanız, biraz zaman ayırdığınızdan ve daha soğuk kafaların hakim olacağı durumlarda konuyu tekrar ziyaret ettiğinizden emin olun.

İlişkinizi öncelik haline getirin . İnanılmaz derecede yoğun hayatlarımızla ilişkimizin ihtiyaçlarını arka plana atmak kolay olabilir. Fakat bağınızı güçlendirmek için ilişkinizin öncelikli olduğundan emin olun. Bunu birkaç saat programlayarak, birbirlerini kontrol ederek ve birbirinize olan minnettarlığınızı göstererek yapabilirsiniz.

Kendine zaman ayır.  Hepimiz partnerlerimiz ile olabildiğince çok zaman geçirirken, kendimizi çoğu zaman ihmal ediyoruz . Hobilerinize ve arkadaşlarınıza zaman ayırdığınızda, eşinizden ayrı olarak geçen süre, tahvilinizi daha da güçlendirebilir. Halil Gibran’ın Hz. Peygamber’de yazdığı gibi  , “Beraberliğinizde boşluklar olmasına izin verin ve Cennetin rüzgarlarının aralarında dans etmesine izin verin.” “Bizimle” ve “siz arasında doğru dengeyi bulmanızı sağlamak için bu ilişki hedeflerini aklınızda tutun. zaman”.

Samimi kalın.  Haftada en az bir kez cinsel anlamda samimi olan çiftler, ilişkilerinde en büyük memnuniyeti rapor eder. Yaşamlarınız o kadar yoğunsa, fiziksel temas planlamanız gerekir, kendiliğindenliğin olmamasının sizi engellemesine izin vermeyin.Sağlıklı ve tatmin edici bir yaşam, bağınızı güçlendirmek için kesinlikle başarmanız gereken ilişki hedeflerinden biridir.

Eğlenmek için zaman bulun.  Hala eğlenip birbirlerini güldüren çiftler, en güçlü bağlardan bazılarına sahipler. Gidin partneriniz ile çocuklar gibi eğlenin; ilişkiniz çok daha iyi olacak.

Birlikte büyümek.  Hayat ilerledikçe, hepimiz değişmek zorundayız. İlişki hedefleri değişecek, ancak eşinizle uyumlu olmak sizi aynı sayfada tutacak. Haftalık check-inler için zaman ayırın ve her birinizin nasıl hissettiği hakkında konuşun. Bu, bağınızı çok daha güçlü hale getirmek için uzun bir yol kat edecek.

Birbirinizle flört etmeye devam edin. İlişkilerde en büyük sorun monotonluk , ilişkiyi sıradanlaştırmak, Partnerinize yapacağınız ufak kurlar onu ve sizi tekrar heyecanlandıracaktır. Onunla tıpkı ilişkinizin ilk günlerindeymiş gibi yemeğe çıkın, sinemaya gidin ,konuşmasına izin verin asla yargılamayın, ondaki değişimi sizde fark edeceksiniz.

Birbiriniz için orada olun.  Kötü şeyler olduğunda, birbirimiz için orada olmak önemlidir. Eşinize empatik davranarak, eşinize onun açık ve savunmasız olabileceğini bilmesini sağlayın. Fırtınada onların limanı olmalıyız bu durumda ilişkimizde oldukça samimileşir ve bağımız güçlenecektir.

Günün sonunda hepimiz ortaklarımızla derin ve anlamlı bir bağ istiyoruz. İlişkimiz üzerine koymaya istekliysek bunu yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir